Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon Riigikogus toetab peaminister Andrus Ansipi ettepanekut matta Tõnismäel olevad inimsäilmed ümber kalmistule ja viia Tõnismäelt ära pronkssõdurina tuntuks saanud hauamonument, mis on kujunenud okupatsiooni sümboliks. Ettepaneku seda teha saatis peaminister Riigikogu fraktsioonidele täna. Ettepanekule on lisatud kaks seaduseelnõu, mis välistavad taoliste olukordade kerkimise võimaluse tulevikus.
 
Üks Riigikogule saadetud seaduseelnõu kannab põhimõtet, et ebasobivatesse kohtadesse maetud säilmed tuleb ümber matta surnuaedadesse ning sellega koos teisaldada ka hauamonumendid ja -tähised. Teine eelnõu lõpetab olukorra, kus vaenu õhutavate monumentide püstitamine ei ole Eesti Vabariigis keelatud. Eelnõu ütleb üheselt – vaenu õhutavate ja Eestit okupeerinud riike ülistavate monumentide rajamine ei saa olla Eestis aktsepteeritav.
 
“Toetame ja oleme valmis algatama mõlemat seaduseelnõu, mis peaminister täna parlamendile saatis,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Riigikogus, Jaanus Tamkivi. “Eelnõude vastuvõtmine aitab nn. “pronkssõduri probleemi” lahendada euroopalikul ja tsiviliseeritud moel. Loodan, et meid toetavad ka teised fraktsioonid. Küsimus on Eesti riigi väärikuses, suhtumises sõjahaudadesse ja okupatsiooni,” lisas Reformierakonna fraktsiooni esimees.
 
Täiendav info:
Jaanus Tamkivi,
Reformierakonna fraktsiooni esimees
51 15 501
 
Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265
Tagasiside