Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon Riigikogus küsitles täna hommikul majandus- ja kommunikatsiooniministrit Edgar Savisaart seoses Eesti Raudtee tagasiostuga. Tagasiostu üle hakkab Riigikogu otsustama täna.

“Reformierakonna fraktsiooni liikmetel oli seoses raudtee tagasiostuga tekkinud rida küsimusi ja nendele küsimustele vastama me ministri kutsusimegi,” lausus Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi.

Fraktsiooni liikmed tundsid kohtumisel huvi, kuidas majandusminister on läbirääkimistel raudtee tagasiostu üle Eesti riigi huve esindanud ning kuidas kujunes ostuhind.

Fraktsiooni liikmed juhtisid ka tähelepanu asjaolule, et kuna riigil oli Eesti Raudtees osalus juba enne tagasiostu, oleks raudtee müük paljudele teistele pakkujatele, kes BRS-i väitel raudteed osta soovisid, olnud ülimalt problemaatiline.

Majandusministri kinnitusel oli raudtee tagasiostmise peapõhjus asjaolu, et raudtee omanikud ei investeerinud raudteesse selles mahus, mis erastamislepingus kokku lepiti. Ta väitis ka, et raudtee ost lisaks ostuhinnale riigile täiendavaid kohustusi kaasa ei too. Laen, mis raudtee ostuga kaasa tuleb, on võimalik tasuda äriühingu kasumi arvelt.

Reformierakonna fraktsioon otsustab hääletuse raudtee rahvale tagasiandmise üle vahetult enne Riigikogu istungi algust.

Täiendav info:
Jaanus Tamkivi
Reformierakonna fraktsiooni esimees
51 15 501

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik
51 31 265

Tagasiside