Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval ja reedel viibisid riigikogu Reformierakonna fraktsiooni saadikud Võrumaal, kus külastati Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli ning kohtuti kohalike ettevõtjatega.

Eile tutvusid riigikogu liikmed Kuperjanovi jalaväepataljoni ja selle territooriumil asuva uue hoone ning väljaõppetingimustega. Reformierakonna fraktsiooni liikme, riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul on Lahingukooli olulisust võimatu alahinnata.

„Lahingukool on kaitseväe kutse- ja täiendõppe peamiseks keskuseks oma tuntud kvaliteedis. Tegemist on ka ainsa kohaga, kus viiakse läbi reservohvitseride baaskursusi. See on reaalne kaitsetahte ja kaitsevõime loomise koht. Uus ja kaasaegne õpikeskkond annab sellele kindlasti kvaliteeti ja motivatsiooni juurde,“ lausus Raidma.

Visiidi korraldaja, Kagu-Eestist parlamenti valitud riigikogu liige Aivar Rosenberg tõdes tänase kohtumise järel, et Võrumaa ettevõtjatel on tegelikult sarnased mured ning rõõmud kui ettevõtjatel paljudes teistes Eesti paikades.

„Muredeks on rahvastiku vähenemine ja kompetentse tööjõu leidmise keerukus. Rõõmuks aga Eesti majanduskeskkond, mida on hinnatud üheks maailma parimaks. Kohtumiste eesmärgiks oligi aru saada, mis on Kagu-Eesti ettevõtjate probleemid ja ettepanekud, kuidas saaks riik olla abiks selle piirkonna arengule,“ lausus ta.

Riigikogu liige Meelis Mälberg tõi välja, et nii jalatsitootja Ritico, polüuretaantooteid valmistav Estelaxe kui turbatootja AS Kagu-Eesti Turvas on oma toodangule edukalt välismaistel turgudel koha leidnud.

„Suurem osa, üle 90 protsendi nende ettevõtete toodetest läheb ekspordiks. Sihtmaad on näiteks Lõuna-Korea ning Norra. Positiivne üllatus oli meie jaoks see, et tehakse väga konkurentsivõimelist toodangut, mida õnnestub müüa väga kaugetele turgudele. Hea tõestus sellest, et ka Tallinnast eemal elu käib. Meid võtsid vastu särasilmsed ja tublid inimesed. Probleemina toodi välja, et elektrivõrguga liitumine on kallis ning liitumistasu käib ettevõtetele üle jõu,“ kirjeldas Mälberg.

Visiidil osalesid Reformierakonna fraktsiooni liikmed Mati Raidma, Aivar Rosenberg, Meelis Mälberg, Peep Aru, Andre Sepp, Tõnis Kõiv, Innar Mäesalu ja Margus Hanson ning järgmiste riigikogu valimiste kandidaat Võru-, Valga- ja Põlvamaal Liina Kersna.

Tagasiside