Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Nädala lõpus viibivad riigikogu Reformierakonna fraktsiooni saadikud Ida-Virumaal, kus kahel päeval külastatakse põlevkivisektori ettevõtjaid.

Visiidi korraldaja, riigikogu keskkonnakomisjoni liikme Deniss Boroditši sõnul on Ida-Virumaa majandusel Eestis ülioluline koht. Põlevkivisektori käekäigust sõltub nii piirkonna majandusareng ja sotsiaalne heaolu kui ka kogu riigi energiajulgeolek.

„Seadusandja peab olema kursis, mis toimub kohapeal ja kuidas seda sektorit arendada. Põlevkivi on meie põhiline loodusvara, mida peab targalt kasutama. Kümne aasta jooksul on põlevkivisektoris nii moodsatesse elektrijaamadesse, õlitehastesse kui kaevandustesse investeeritud üle kahe miljardi euro, kusjuures ligi 600 miljonit eurot maksnud Auvere elektrijaam on riigi suurim investeering,“ lausus Boroditš.

Tema sõnul on hetkel riigikogu menetluses üks aktuaalsemaid teemasid põlevkivi kaevandusmahtude arvestus. Eelnõu algatajate sõnum on teha see arvestus paindlikumaks.

„Seadusemuudatused võimaldaksid ettevõtetel prognoosida oma kaevandamistegevust võimalikult täpselt ning mitte taotleda põlevkivi koguseid, mida tegelikult välja kaevandada ei suudeta. Tänane põlevkivi kaevandamise regulatsioon on jäik ja kogust piiratakse aastate kaupa nii riigi kui ka ettevõtete tasandil. Näiteks Viru Keemia Grupp on seadusemuudatuse jõustumisel lubanud aasta lõpuks taastada 300 töökohta,“ lausus visiidi korraldaja.

Fraktsiooni XIII koosseisu selle aasta esimesel maakonnavisiidil tutvuvad reformierakondlasest riigikogu liikmed Eesti Energia Auvere elektrijaamaga ning Enefit280 õlitehasega.

Päev hiljem, reedel võtavad parlamendisaadikud Estonia kaevanduses vastu AS-i Eesti Energia Kaevandused juhatuse liikmed.

Visiidil osaleb 20 Reformierakonna fraktsiooni liiget: Yoko Alender, Deniss Boroditš, Ivi Eenmaa, Igor Gräzin, Remo Holsmer, Jüri Jaanson, Liina Kersna, Martin Kukk, Kalle Laanet, Meelis Mälberg, Kalle Palling, Mati Raidma, Laine Randjärv, Valdo Randpere, Vilja Savisaar-Toomast, Andre Sepp, Anne Sulling, Aivar Sõerd, Urve Tiidus, Terje Trei.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige

Deniss Boroditš
deniss.boroditš@riigikogu.ee
+372 5030084

Tagasiside