Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

18.–19. septembril väisab Riigikogu Reformierakonna fraktsioon Läänemaad, kus kohtutakse kohalike ettevõtjatega, lisaks tutvutakse koolide ja hooldusasutustega

Läänemaalt riigikogusse valitud Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe, visiidi eestvedaja Lauri Luige sõnul on piirkonna jaoks kõige olulisem küsimus majanduslik areng ning uute töökohtade loomine.

„Inimeste heaolu saab toetuda vaid tugevale majandusele ja stabiilsele kasvule, mis aitab tööandjatel luua uusi töökohti ja võimal¬dada palgatõusu. Heaks näiteks on pidevalt arenev Haapsalu Uksetehas, mis pakub tööd enam kui 150 läänlasele. Tegemist on kaasaegsel tehnoloogial siseuksi ja alumiiniumvineeri baasil välisuksi tootva tehasega, mille peamised eksporditurud on Soome, Rootsi ja Norra,“ rääkis ta.

“Kindlasti on fraktsiooni visiidil tähelepanu all ka PKC tehase sulgemisega kaasnenud suur koondamine. Soovin juhtida kolleegide tähelepanu täiendavate regionaalpoliitiliste meetmete vajalikkusele, et inimeste tööjõuturule naasmine kulgeks võimalikult kiirelt ja valutult.”

Lauri Luik märkis, et Läänemaa murekohaks on elanike arvu kahanemine, kellest suurem osa lahkub Tallinnasse.

„Just seetõttu pean ma läänlasena Riisipere-Haapsalu raudteelõigu taastamist äärmiselt oluliseks. Kiire, turvaline ja mugav raudteeühendus võimaldaks inimestel käia tööl pealinnas, kuid samas elada Läänemaal. Lisaks avaldaks kaasaegne raudteeühendus suurt mõju ka piirkonna majanduslikule arengule,“ rõhutas reformierakondlasest parlamendisaadik. “Olen raudtee taastamise olulisust rõhutanud kõigile poliitikutele, keda siin võõrustanud oleme ning teen seda seni kaua, kuniks me saame visiidile juba rongiga tulla.”

Visiidi esimesel päeval külastatakse Haapsalu Uksetehast, Nõva sadamat, Kullamaa keskkooli ja Koluvere lossi.

Reedel tutvutakse Haapsalu Hoolekandekeskusega ja Läänemaa Ühisgümnaasiumiga. Lisaks külastatakse Läänemaa päästeosakonda, kus kohtutakse nii vabatahtlike päästjate kui ka Kaitseliidu esindajatega.

 

Tagasiside