Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

16. ja 17. oktoobril viibivad riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Põlvamaal. Visiidi põhirõhk on Eesti-Venemaa maismaapiiri olukorraga tutvumisel.

„Julgeoleku huvides ootavad nii kohalikud elanikud kui kõik meie kindlat ja valvatud piirijoont. Ka täna ajutise lahendusena toimiv kontrolljoon peab pidama nii rahuajal ning vajadusel keerulisteski olukordades. Meie piir peab olema Euroopa Liidu välispiirile vääriliselt valvatud ja Eesti piirivalve käima ajaga kaasas. Soovime selles kindlad olla,“ selgitas visiidi eesmärki riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Raidma märkis, et siseministeerium on juba sel aastal suunanud märkimisväärse osa investeeringutest Eesti idapiirile nii kontrolljoone puhastamiseks, läbitavuse parandamiseks kui piirivalvurite varustuse parandamiseks. Järgmisel aastal algab Piusa kordoni ümberehitus, milleks on riigieelarves eraldatud 5,6 miljonit eurot. Lisaks ootab piirivalvureid palgatõus.

Piusa kordonis võtab neljapäeval fraktsiooni liikmed vastu politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefekt Tarmo Kohv, kes annab ülevaate kohalikest arengutest.

„Siseminister Hanno Pevkur moodustas möödunud nädalal töörühma Eesti-Vene ajutise kontrolljoone korrastamiseks ning lõi ministeeriumis eraldi piirivalvepoliitika osakonna. Samas tuleb kuulata ka nende arvamust, kes igapäevaselt piiril patrullivad,“ lausus Raidma.

Visiidi eestvedaja, Kagu-Eestist riigikogusse valitud Meelis Mälbergi sõnul on julgeoleku kõrval piirkonna jaoks oluline küsimus ka majanduslik kindlustunne ja uute, tasuvate töökohtade loomine.

Fraktsiooni koosseisus külastavad Põlvamaad Meelis Mälberg, Mati Raidma, Terje Trei, Lauri Luik, Aare Heinvee, Rein Aidma, Valdo Randpere, Tõnis Kõiv, Aivar Rosenberg, Arto Aas, Kalev Kallemets, Kalev Lillo, Margus Hanson, Kalle Palling, Peep Aru, Rait Maruste, Remo Holsmer, Väino Linde ja Tõnu Juul.

Tagasiside