Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ja Riigikogu liikmed Imre Sooäär ja Silver Meikar viibivad 24.- 25. novembrini Ühendatud Kuningriikides, kus kohtuvad Ühendkuningriigi parlamendi alam-ja ülemkoja liikmetega.

Kristiina Ojulandi tõstatas kohtumisel Briti väliskomisjoni esimehe Mike Gapesiga Euroopa Liidu idanaabritele viisalihtsustamise küsimuse.

’’On oluline, et Ukrainale, Moldovale ja Taga-Kaukaasia riikidele tehtavad viisalihtsustused ei jääks maha Venemaale tehtavatest. EL poolt on vaja näidata meie naabruspoliitika partneritele, et neid ei diskrimineerita võrreldes suure idanaabriga,” rõhutas Ojuland.

Ojuland uuris ka Ühendkuningriigi seisukohta Venemaa poolt hiljuti välja käidud uue Euroopa julgeolekustruktuuri idee asjus. Briti kolleegide kinnitusel peavad nad NATO’t ainsaks usaldusväärseks julgeolekuorganisatsiooniks ega näe vajadust uute struktuuride järele.

Ojuland tõstis ka Venemaa poolt jätkatava Vene passide jagamise teema Ukrainas ja teistes Venemaaga piirnevates naaberriikides.

“Me nägime seda, mis juhtus Lõuna-Osseetias. Praegu on viimane aeg tegeleda ennetustööga stabiilsuse hoidmisel Ukrainas. Olukord Krimmis on murettekitav ja üks mure põhjustest on Vene Föderatsiooni passid, mida sealsetele elanikele jaotatakse, ” märkis Ojuland, kes hiljuti määrati Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee poliitikakomitee poolt vastava ennetustööga tegeleva töörühma liikmeks.

Silver Meikari sõnul ühtivad Briti Liberaaldemokraatliku partei vaated kõige enam Eesti huvidega. ’’Briti liberaalid on tugevaimad Euroopa Liidu ühise energia ja julgeolekupoliitika toetajad,“ ütles Meikar.

Meikar avaldas ka lootust, et britid liituvad NATO Küberkaitsekeskusega ning saadavad omad spetsialistid Tallinnasse.

Imre Sooäär avaldas kohtumistel muret kahe riigi vaheliste leigete majandussuhete üle. Turism Eesti ja Ühendkuningriikide vahel näitab jätkuvat langustendentsi ja vaja oleks kahepoolseid uusi initsiatiive, et turismimajandust hoogustada. Turismil on mõlema riigi sisemajanduse kogutoodangus oluline roll.

 

Tagasiside