Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Rein Aidma, Mait Klaassen, Jaanus Tamkivi, Leino Mägi ja Tõnis Kõiv arutasid täna Eesti maaelu arengu strateegiat aastaiks 2007-2013. Ühiselt leiti, et maaelule mõeldud raha hulka tuleb suurendada võrreldes põllumajandusministeeriumi poolt väljapakutuga.

“Viieteistkümne aastaga on maapiirkonnast lahkunud pea 80 000 inimest ehk ligemale veerand maaelanikkonnast. Lahkumine jätkub. Et midagi muutuks, tuleb riiklikes kavades tegelda kõigiga, kes maal elavad või soovivad seal elada,” ütles Riigikogu maaelukomisjoni liige Rein Aidma. “Maaelu arengu strateegiaga tuleb riigil lisaks suurtootjate toetamisele pöörata enam tähelepanu kõigi maainimeste tööhõive ja elukvaliteedi tõstmisele. Praegune strateegia vaatab teemast mööda."

Maaelu arengu strateegia alusel hakatakse maaelu Eestis eelseisval kuuel aastal toetama ligikaudu 2 miljardi krooniga aastas. Põllumajandusministeeriumi ettepanek pakub mittepõllumajanduslikeks sammudeks sellest vaid viiendiku. Ülejäänu soovitakse suunata peamiselt põllumajandussektori toetuseks, mis iga-aastaste otsetoetustega saab niigi kuni 2 miljardit krooni. Seega põllumajandusministeerium tahab suurtootjatele anda kuni 3,6 miljardit ja jätab ülejäänuks vaid alla poole miljardi. See reformierakondlastele ei sobi.

Aidma märkis, et jätkusuutliku maaelu tagab vaid konkurentsivõimeline ja mitmekesine maaettevõtlus ning elukvaliteeti tuleb parandada kõikidel, kes maal elavad, tegelegu nad siis põllumajandusega või mitte.

Täiendav info:
Rein Aidma,
Reformierakonna fraktsiooni aseesimees
50 34 344

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265

Tagasiside