Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakondlased Keit Pentus-Rosimannus ja Jürgen Ligi küsivad peaminister Jüri Rataselt kirjaliku küsimusega, milliseid Eesti ja Läti vahel sõlmitud epidemioloogilisi ohutusmeetmeid puudutanud kokkuleppeid on Eesti rikkunud.

Riigikogu liikmete sõnul nimetas Läti Vabariigi peaminister kokkulepete rikkumist põhjusena, miks Eesti ja Läti vahel inimeste vaba liikumine võib seiskuda. ”See on väga tõsine etteheide ning vajab selgitamist,” märgitakse küsimuses.

Peaminister peab selgitama, milliseid epidemioloogilisi ohutuse meetmeid lubas Eesti rakendada, mis jäeti rakendamata. Samuti küsivad reformierakondlased, milliseid COVID-19 puudutavaid turvameetmeid lubasid Balti riigid omavahelises kokkuleppes rakendada lennujaamades ning kas kiirtestide seal teostamine on epidemioloogiliselt mõistlik lahendus..

“Läti valitsuse liikmed on viidanud, et Balti riigid leppisid omavahel kokku ka riikides rakendatavates eneseisolatsiooni nõuetes. Palun täpsustage, millistes eneseisolatsiooni puudutanud reeglites kokku lepiti? Mis sellest lubatust on Eesti poolt täitmata,” seisab küsimuses.

Peaminister Jüri Ratasel on kirjalikule küsimusele vastamiseks kümme tööpäeva.

Tagasiside