Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed esitasid täna haridus- ja teadusminister Mailis Repsile arupärimise, kus soovivad teada, miks käivad venekeelsete koolide ajalooõpetajad jätkuvalt Venemaal täiendkoolitustel, kuigi on teada, et seal levitatakse eestivaenulikku ajaloonarratiivi.

“Vene Föderatsiooni ametlik ajaloonarratiiv erineb olulisel määral sellest mida Eestis ja enamuses teistes Euroopa riikides peetakse ajalooliseks tõeks. Seda kinnitas veelkord Putini 15. jaanuari 2020. aasta kõne, kus ta teatas vajadusest kaitsta tõde Suures Isamaasõjas saavutatud võidu kohta,” selgitas arupärijate nimel sõna võtnud Johannes Kert.

“Eesti venekeelsete koolide ajalooõpetajad ignoreerivad juba aastaid Eesti ajalooõpetajate ühingu korraldatavaid täienduskursusi. Selle asemel on nad aktiivselt osalemas ajalooõpetajate täienduskursustel Peterburis ja Pihkvas tuues sealt kaasa ka Vene föderatsioonis välja antud õppekirjandust,“ märkis Kert.

Arupärimises kirjutatakse, et haridusministeerium hoiab tagauksed lahti Vene Föderatsiooni süsteemsele mõjutustegevusele, mis olulisel määral mõjutab meie koolinoorte maailmavaadet, väärtushinnanguid, suhtumist Eesti riiki, meile olulistesse liitlasriikidesse ja rahvusvahelistesse organisatsioonidesse.

“Kui me laseme hübriidsõda genereerival naaberriigil pikaajaliselt ja süsteemselt mõjutada meie koolinoori ja probleemi lahendamiseks midagi ette ei võta, siis on Eestis elava venekeelse elanikkonna integreerimine eesti ühiskonda ülimalt keeruline, kui mitte täiesti lootusetu ettevõtmine,” öeldakse arupärimises.

Tagasiside