Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed on täna ja homme Järvamaal visiidil, kus kohtutakse kohaliku elu eestvedajatega ning arutatakse väikeettevõtluse edendamist.

Järvamaa on küll ajalooliselt põllumajanduspiirkond, kuid viimaste aastakümnete jooksul on jõuliselt arenenud nii puidutööstus kui masinaehitus, tõdes visiidi eestvedaja Kristjan Kõljalg.

„Ilmselt üks suuremaid väljakutseid seisab Järvamaalgi piimatootjate ja toiduainetetööstuse ees. Vajalik on ettevõtete koostöö, et saaks uutel eksporditurgudel edukaks konkureerimiseks teha piisavaid investeeringuid piimatoodetesse. Nii nagu kunagi eksporditi Eestist ümarpalki ning täna elementmaju ja liimpuittalasid, peab ka piimandussektoris lihtsamate toodete, nagu näiteks toorpiima ekspordist liikuma edasi kõrgema lisandväärtusega toodete eksportimisele. Ainult sedasi on võimalik teenida piisavalt, et nii ettevõtte omanikud kui töötajad oleksid rahul ja kasvaksid nii kasum kui palgad,“ lausus Kõljalg.

„Uuendusmeelne ettevõtlus on see, mis kohalikku elu edasi viib. Järvamaal on ettevõtteid, kes on suutnud müüa oma toodangut edukalt nii Eestis kui väljaspool, nagu näiteks Paide Masinatehas, Konesko ja Viking Window,“ lisas ta.

Riigikogu liige tõi välja, et kohalikku elu aitab edendada ka edukas haldus- ja riigireform.

„Kahtlemata muutub Järvamaa elukohana atraktiivsemaks neljarealise maantee pikenemisel Mäoni, mille ehitust valitsus lähiajal arutab. Inimeste väljavoolu pidurdab hästi tasustatud töökohti pakkuva ettevõtluse arendamine ning kindlasti tasub kaaluda mõne riigiasutuse peakontori ületoomist maakonnakeskusesse Paidesse,“ selgitas riigikogu liige.

Neljapäeva õhtul toimub visiidi raames Paides väikeettevõtluse toetamise teemaline vestlusring, mida juhivad riigikogu majanduskomisjoni liige, väikeettevõtjate toetusrühma eestvedaja Maris Lauri ning riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

Muu hulgas tuleb arutlusele ettevõtte autode sõidupäevikute kaotamine, juhatuse liikme töötuskindlustus, käibemaksukohuslase piirmäära tõstmine ning nullbürokraatia projekt, eesmärgiga vähendada ettevõtjate halduskoormust riigile andmete kogumisel ja raporteerimisel.

Visiidi käigus külastavad saadikud kohalikke tegusaid ettevõtteid, näiteks Eesti suurimat elektrimootorite tootjat AS Konesko, Eesti üht väiksemat ehk Kalamatsi meiereid, kinnisvarahaldajat Mäo Invest, disainmööbli tootjat Woodman OÜ, metallitööstusettevõtet OÜ Terasman, lumesahkade tootjat Paide Masinatehast, vinnutatud veiseliha tootjat Sirloin OÜ, Koeru pruulikoda ning Eesti Pagarit. Tavapäraselt on kavas ka ühiskonnaõpetuse külalisloengud koolides.

17. ja 18. märtsil viibivad Järvamaal 17 reformierakondlasest riigikogu liiget: Jüri Jaanson, Liina Kersna, Johannes Kert, Kristjan Kõljalg, Ants Laaneots, Maris Lauri, Lauri Luik, Meelis Mälberg, Kalle Palling, Heidy Purga, Mati Raidma, Keit Pentus-Rosimannus, Andre Sepp, Aivar Sõerd, Urve Tiidus, Vilja Toomast ja Terje Trei.

Visiidi korraldaja

Kristjan Kõljalg
[email protected]
+372 56228968

Tagasiside