Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni saadikud andsid parlamendis üle arupärimise riigihaldusminister Jaak Aabile, milles küsitakse, kui palju ja mis hindadega kriisi ajal isikukaitsevahendeid telliti, kas kõik need jõudsid Eestisse ja olid kvaliteetsed.

“Kuigi viirusepuhang õnneks vaibub, valitseb isikukaitsevahendite osas jätkuvalt segadus. Pole selge, mida ja kui palju on riik hankinud ning kas hangitud isikukaitsevahendid on kvaliteetsed, see tähendab infot sertifikaatidest või isikukaitsevahendite katsetustest. Vajame ka selgust, kust pärinesid ja miks jagati kriisi ajal omavalitsustele tähtaja ületanud ning hallitanud maske. Samuti on ebaselge, kas ja millal on tellitud isikukaitsevahendid Eestisse saabunud või saabumas,” loetles arupärimise üle andnud Riigikogu liige Mart Võrklaev.

Võrklaev lisas, et küsimused kaitsevahendite turvalisuse ja piisavuse osas on aktuaalsed, sest teadlased on meid hoiatanud viiruse võimaliku teise laine eest ning peaminister Jüri Ratas on kinnitanud, et viiruse võimaliku teise laine tuleku ettevalmistamisel on kriitilise tähtsusega isikukaitsevahendite piisavuse tagamine.

Seetõttu soovivad arupärimise esitanud Riigikogu liikmed näha detailset ülevaadet, milliseid hankeid riik isikukaitsevahendite saamiseks korraldas, kes ja mis hinnaga need võitsid, mis on seis nende täitmisega ning millises seisus on hetkel riigi isikukaitsevahendite tagavara ning valmisolek võimalikuks teiseks viiruse laineks.

Tagasiside