Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis täna vastu 40 riigikogu liikme poolt algatatud Riigikogu avalduse “Georgia suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse toetuseks”. Avalduses väljendab Riigikogu sügavat muret seoses Vene Föderatsiooni välisministeeriumi 2008. aasta 16. aprilli avaldusega Vene Föderatsiooni presidendi poolt alla kirjutatud määruse kohta, mille kohaselt Vene Föderatsioon asub tihendama suhteid Georgia Abhaasia ja Lõuna-Osseetia piirkondade de facto võimudega ilma Georgia valitsuse nõusolekuta.

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ütles Riigikogu Georgia avaldust toetavas kõnes, et Reformierakond on ülimalt mures Venemaa käitumise pärast Kaukaasias. “Rahvusvaheline üldsus on täna silmitsi agressiivse Venemaaga, kes sõna otseses mõttes viib läbi katseid, et näha, kui kaugele võib ta oma imperialistlike plaanidega minna,” ütles Ojuland.

Reformierakonna hinnangul on Venemaa osalus rahuvalves Abhaasias ja Lõuna-Osseetias konflikti pigem kinnistanud. Seega tuleb Reformierakonna arvates ÜRO Julgeolekunõukogul poole aasta pärast tõsiselt kaaluda, kas ikkagi on vajalik ja kohane toetada Venemaa osalust rahuvalve missioonis Abahaasias.

“Lahendused uute võimalike rahuvalvajate leidmiseks on juba väljapakutud: oma abi on lubanud GUAM`i liikmed ning seda võiks pakkuda ka Euroopa Liit,” ütles Ojuland. „Reformierakond peab oluliseks, et Georgia võimud viiksid välisriikide ja RVO-de esindajaid Abhaasiasse selleks, et sealset olukorda maailmale paremini teadvustada. Seni on see võimalus olnud ülimalt piiratud Abhaasia võimude vastuseisu ja väidetava ebaturvalisuse tõttu.”

Lisainformatsioon: Kristiina Ojuland 505 1499
Riigikogu aseesimees, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside