Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna energiapoliitika töörühma juhi Kalle Pallingu sõnul on Eestisse tuumajaama rajamiseks pool seadusandlust juba olemas.

’’Seoses Paldiski õppereaktori sulgemisega on Eesti tänaseks ühinenud mitme tuumateemat puudutava rahvusvahelise konventsiooniga. Tänane seadusandlik baas vajab küll olulist täiendamist, kuid pea pool seadusandlust põhimõtteliste otsuste tegemiseks on meil olemas, et saaksime alustada tuumajaama rajamist,’’ ütles Palling.

’’Sel kolmapäeval võetakse Riigikogus vastu tuumamaterjali füüsilise kaitse konventsiooni muudatus, mis reguleerib tuummaterjali füüsilist kaitset ja selle meetmeid riikidevahelise vedude ajal. Suurem arutelu seisab aga veel ees pärast energiamajanduse arengukava vastuvõtmist,’’ sõnas Palling.

Pallingu sõnul loob täna MKM-s arutluse all olev energiamajanduse pikaajaline arengukava eeldused seadusandluse tekkeks.

Viimased kohtumised Eesti Energia ja MTÜ Eesti Tuumajaam esindajatega annavad kindlust Reformierakonna seisukohale, et tarbijale taskukohase hinnaga elektrit suudab pakkuda vaid Eesti oma tuumajaam.

Kalle Pallingu arvates pole tegelikkuses tähtis, kuidas toodetakse elektrit, vaid millise hinnaga seda on võimalik tarbijal osta. ’’2013. aastal, kui Eesti on osa Põhjamaade elektriturust, muutub elekter kaubaks, mille hinna määrab turg. On selge, et energeetilise sõltumatuse tagamiseks vajame me kiireid otsuseid ja poliitilist konsensust,’’ ütles Palling.

’’Meie ülesandeks seadusandjatena on tagada võrdsed võimalused ja seadusandlus madalaima hinnaga ja keskkonnasäästliku energia tootmiseks,’’ lisas Palling.

2 nädalat tagasi Reformierakonna poolt välja käidud programmi 7 sammu majanduskasvuni üheks tähtsaks osaks on energiajulgeoleku tagamine, mis näeb ette oma tuumajaama rajamist Eestisse.

 

 

 

Tagasiside