Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus Reformierakonna fraktsiooni nimel kõnelnud Hannes Astok ütles, et Reformierakonna fraktsioon toetab kavatsust rajada Eesti, Läti, Leedu ja Poola koostöös Leetu Ignalinasse uus tänapäevane tuumaelektrijaam. “Tänapäevase tuumajaama rajamine koos Balti riike Poolaga ühendavate ülekandeliinidega väljaehitamisega võimaldab Balti riikide elektrivõrgud ühendada Lääne-Euroopa põhivõrguga  ning end lahti ühendada endise Nõukogude Liidu ala põhivõrgust,” lausus Astok.

Reformierakonna fraktsiooni liige selgitas oma sõnavõtus, et Balti riikide elektrienergia tootmisportfell on praegu mitmetahuline, sisaldades elektri tootmist põlevkivist, hüdroenergiast, maagaasist, tuumakütusest ning mitmetest teistest allikatest. “Selline jaotus tagab Balti riikidele küllaldase turvalisuse ja varustuskindluse. Olemasoleva Ignalina tuumajaama sulgemine 2009. aastast mõistagi pingestab olukorda Balti elektriturul ning me peame juba täna kaaluma järgmisi samme nii Eestis kui teistes riikides,” sõnas reformierakondlane. Astoki kinnitusel on uue tuumajaama rajamise eelduseks, et see oleks majanduslikult tasuv ja hea partner keskkonnale.

Hannes Astok taunis Riigikogu erakorralise istungiga seotud suvist poliitilist PR-kampaaniat. “Reformierakond soovib energeetika teemadel tõsist debatti, kuhu on kaasatud energeetikud ja keskkonnakaitsjad, teadlased ja elektritootjad, ametnikud ja poliitikud. Oleme seisukohal, et nii tõsise asjaga nagu energeetika ei saa tegeleda ülejala. Meie tänastest valikutest sõltub, millised on Eestimaa perede kulud energiale ning Eesti ettevõtete konkurentsivõime järgmistel aastakümnetel,” lausus Hannes Astok Riigikogu kõnetoolist.

Täiendav info: Hannes Astok 509 1366

Teate koostas ja edastas: Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus 513 1265

 

Tagasiside