Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus elektrituruseaduse muutmise seaduse eelnõu teisel lugemisel toonitas Reformierakonna fraktsiooni liige Tõnis Kõiv oma sõnavõtus, et tarbijale tuleb tagada võimalikult odav elektrienergia ja toasoe.

Kõivu sõnul on Eesti energeetiline julgeolek ja vabaturumajandus mõlemad tähtsad väärtused, mida ei peaks omavahel vastandama. ’’Reformierakond esitas elektrituruseadusele muudatusettepanekud, mis lähtusid selgetest põhimõtetest – vaba turu austamise põhimõte, võrdsuse põhimõte ning läbipaistvuse ja aususe põhimõte,’’ lausus Kõiv.

Taastuvenergia toetus võimaldab Eesti Energial osta hakkepuitu turuhinnast kaks korda kõrgema hinnaga ning loomulikult avaldab see üha suuremat mõju kõigile hakkepuidust sooja tootjatele. Ebaausa dotatsioonide jagamisega kaasnev toormehinna tõusu teeb toasooja kallimaks paljude Eesti linnade elanikel.

„Reformierakond ei saa olla selle poolt, et me maksame kinni ebaefektiivse puidu põletamise elektrijaamades ning võtame selleks raha inimeste taskust,” märkis Kõiv.

Kõivu sõnul on Reformierakond kindlasti mõistev erametsaomanike suhtes. ’’Metsandus ei tohi sõltuda vaid riigi suutlikkusest doteerida mõnda ettevõtet, vaid riigi tegevus peab olema suunatud ettevõtlusel paremate tingimuste loomisele. Metsandus kui majandusharu on jälle tõusuteel ning seda nii Eesti-sisese nõudluse kui ekspordinõudluse kasvu tõttu. Juba järgmisel nädalal asutakse arutama Keskkonnaministeeriumi ettepanekul võimalusi, mida saab riik veel selle turu elavdamiseks ära teha,’’ sõnas Kõiv.

’’Energeetika on Eestile mitmes mõttes võtmetähtsusega. See määrab hinnas ära paljude kaupade ja teenuste taseme, see määrab ka meie julgeolekuküsimused. Seega otsime parimat võimalikku lahendust küsimusele – kuidas tagada Eesti rahvale võimalikult odav energia ning toasoe, kuidas tagada Eestile energiavarustuskindlus ning Eesti julgeolek,’’ lisas Kõiv.

 

Tagasiside