Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon andis parlamendi menetlusse eelnõu, mille järgi vabastataks sünnijärgne Eesti kodanik 18-aastaseks saades kohustusest loobuda Eesti kodakondsusest, kui tal on ka mõne teise Euroopa Liidu, Euroopa majandusühenduse riigi või USA, Austraalia, Kanada, Brasiilia või Uus-Meremaa kodakondsus.

“Üle maailma elab kümneid tuhandeid Eesti kodanikke, keda praegune seadus sunnib valima Eesti või näiteks uue elukohariigi kodkondsuse, või siis oma isa ja ema kodakondsuse vahel. Oma kodanike sellise valiku ette sundimine on riigi poolt ebaõiglane ja tuleb ära lõpetada,” ütles eelnõu üle andnud Keit Pentus-Rosimannus.

Eelnõu järgi ei pea Eesti kodanik, kes sünnijärgsele Eesti kodakondsusele lisaks omab kas mõne Euroopa Liidu või Euroopa majanduspiirkonna riigi, või USA, Austraalia, Kanada, Brasiilia või Uus-Meremaa kodakondsust, edaspidi Eesti kodakondsusest loobuma. Tegu on riikidega, kus on ajalooliselt Eesti kogukonnad. Eelnõu näeb ette ka võimaluse sama põhimõtet rakendada riikidega, kellega Eesti sõlmib täiendavalt mitme kodakondsuse tunnustamise lepingu.

“Nii hoiame oma väliseesti kogukondi ja kõiki neid noori peresid, kus lastel on üks vanem Eesti ja teine mõnest muust kodakondsusest,” selgitas Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus.

Tagasiside