Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon arutas täna hommikul Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Tõnis Kõivu ettepanekut muuta looduskaitseseaduse sätet, mis võimaldab kaitsealuste maade vahetamist.

Tõnis Kõivu kinnitusel piiratakse seadusemuudatusega oluliselt kaitstavat loodusobjekti sisaldava kinnisasja vahetamist. Edaspidi on õigustatud  maadevahetus juhul kui looduskaitseline piirang on tekkinud peale omandiõiguse teket. Kui inimene on ostnud looduskaitse all oleva maatüki, riigil kohustus maad välja osta puudub.

Kaitstavat loodusobjekti sisaldava kinnisasja vahetamise menetluste osas, mis on seaduse jõustumise ajaks algatatud, langetatakse otsus ning need vahetused, mille kohta on keskkonnaminister seaduse jõustumise hetkeks langetanud kinnisasja vahetamise otsuse, viiakse lõpule.

Tõnis Kõiv selgitas, et maade vahetuse võimalus tuleb asendada riigi kohustusega osta kaitsealune maa kui omanik seda soovib. Kui omanik soovib asendusmaad, pakutakse talle edaspidi võimalus omandada naabruses asuvat maad seda ostueesõigusega erastades. “Kindlasti tuleb tulevikus välistada olukord, kus piirangutega maid ostetakse kokku ja nendega hangeldatakse,” lausus Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees. “Soovime muuta seadust nii, et riigi poolt looduskaitsealuste maade omandamise protsess oleks läbipaistev ja eelarves näha.

Reformierakonna fraktsioon otsustas algatada maade vahetamist lõpetava seadusmuudatuse ja ettepanek sellega ühineda esitatakse täha koalitsiooninõukogus valitsusliidu partneritele.

Täiendav info
Tõnis Kõiv
50 65 300

Teate koostas ja edastas
Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265

 

 

 

Tagasiside