Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Järgmisel nädalal asutatakse Riigikogus Eesti Tuumajaama toetusrühm, mille eestvedajaks on Reformierakonna energiapoliitika töörühma juht Kalle Palling.

Eelmise aasta novembris Reformierakonna poolt välja käidud programmi 7 sammu majanduskasvuni üheks tähtsaks osaks on energiajulgeoleku tagamine, mille olulise sammuna näeb Reformierakond oma tuumajaama rajamist Eestisse.

Kalle Pallingu sõnul on Eesti tänaseks ühinenud mitme tuumateemat puudutava rahvusvahelise konventsiooniga. ’’Tänane seadusandlik baas vajab küll olulist täiendamist, kuid pea pool seadusandlust põhimõtteliste otsuste tegemiseks on meil olemas, et saaksime alustada tuumajaama rajamist,’’ ütles Palling.

Loodava toetusrühma eesmärk ongi vastava seadusloome ettevalmistamine ning parlamentaarne arutelu.

Kohtumised Eesti Energia ja MTÜ Eesti Tuumajaam esindajatega annavad kindlust Reformierakonna seisukohale, et piisava varustuskindluse ja tarbijale taskukohase hinnaga elektri suudab pakkuda vaid Eesti oma tuumajaam.

Kalle Pallingu arvates pole tegelikkuses tähtis, kuidas toodetakse elektrit, vaid millise hinnaga seda on võimalik tarbijal osta. ’’Meie ülesandeks seadusandjatena on tagada võrdsed võimalused ja seadusandlus madalaima hinnaga ja keskkonnasäästliku energia tootmiseks,’’ lisas Palling.
 

Tagasiside