Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Haridusinister Lukase tänane avaldus, kus ta nõustub loobuma uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse koostamisel kooliastmete lahutamisest, on igati positiivne, leiab Lauri Luik, antud eelnõu eestvedaja Reformierakonna poolt.

Lauri Luige sõnul on mitmed koolijuhid ja haridusspetsialistid väljendanud oma skeptitsismi kooliastmete sundlahutamise kohta sellisel kujul nagu esialgne seaduseelnõu seda ette nägi. ’’Kooliastmete lahutamine oleks kaasa toonud suuri kulutusi, mille kavandamine oleks tänases olukorras ohtlik,’’ lausus Luik. ’’Ka meil on lahutamise osas erimeelsusi, kuid pikkade arutelude tulemusena tegi Reformierakond siiski muudatusettepaneku, mis jätaks kooliastmete lahutamise koolipidajate ehk kohalike omavalitsuste otsustada.’’

’’Soovides tagada Eesti hariduse kvaliteedi tõusu, kättesaadavust ning jätkusuutlikkust, on oluline siiski optimeerida ja korrastada tänane koolivõrk. Põhikooli ja gümnaasiumi kooliastmete lahutamine jäägu piirkondlikest vajadustest, oludest ja kvaliteetse koolihariduse eelduseks olevatest kriteeriumitest lähtudes koolipidaja otsustada,’’ lisas Luik.
 

Tagasiside