Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni liikme, endise välisministri Keit Pentus-Rosimannuse kinnitusel ei toeta Reformierakond Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) taotlust lisada Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimisseadusele Tartu rahulepingule viitav preambul.

“Eesti idapiiri paikapanek pärast juba 19 aastat tagasi lõppenud piiriläbirääkimisi ja pärast kümme aastat tagasi välisministrite poolt allkirjastatud piirilepingut tuleb lõpuni viia. Selle teema jätkuv lahtihoidmine ei anna meile midagi juurde,” selgitas Pentus-Rosimannus.

“Praeguses piirilepingu ratifiteerimise eelnõus on selgesõnaliselt öeldud, et tegu on lepinguga, mis reguleerib üksnes piiriga seotud küsimusi, ning ka õiguskantslerite korduvad analüüsid on üheselt kinnitanud, et Eesti õigusliku järjepidevuse põhimõte on selle lepingu sõlmimisel kaitstud,” toonitas riigikogu liige.

“Miks EKRE seda küsimärgi alla tahab seada ja millistes huvides kord juba läbikäidud preambulit reanimeerida, üritades segadust tekitada, on omaette küsimus. Reformierakond piirilepingule preambuli lisamist ei toeta,” lisas ta.

Riigikogu väliskomisjoni liige

Keit Pentus-Rosimannus
Keit.Pentus-Rosimannus@riigikogu.ee
+372 5040884

Tagasiside