Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna võeti Riigikogu saalis vastu pensioni kojukannet käsitlev seaduse muudatus. Tulevast aastast tuuakse pension jätkuvalt koju neile pensionäridele, kes seda kõige enam vajavad.

Sotsiaalkomisjoni liikme Tõnis Kõivu sõnul peab pensionite väljamaksmise süsteem olema turvaline ja paindlik. ’’Juba täna kantakse 70% pensione pangaarvetele. Tuleval aastal kantakse pension koju nendele pensionäridele, kellel on liikumistakistus, kes elavad hajaasustuses ja kellele pole pangateenus kättesaadav,’’ märkis Kõiv.

’’Suureneb kohaliku omavalitsuse roll abi vajavale eakale erinevate teenuste pakkumisel. Lisaks tulevad inimestele üha rohkem appi postipank ja pangabuss’’.

Samas lisab Kõiv, et väga lihtsustatud lähenemine on, et inimesele piisab vaid raha kojutoomisest. ’’Üksi elaval inimesel on vaja käia poes, apteegis või arsti juures jne. Seega vajab üksi elav eakas inimene varem või hiljem üha rohkem kõrvalist abi, hoolt ja hoolitsust, mida peavad pakkuma
lähedased või sotsiaaltöötajad. Ainult raha koju kätteviimisest ei piisa, et tagada eakale inimesele inimväärne elu, selleks on tarvis palju enamat“ toonitas Kõiv.

 

 

 

Tagasiside