Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna aseesimees Keit Pentus ütles vastuseks tänasele sotside töölepinguteemalisele avaldusele, et loodetavasti jõuavad sotsid pressiavalduste tegemise kõrval ka oma sisulised seisukohad paberile panna. Konkreetsete ettepanekute tegemiseks on aega olnud kolm nädalat ja sotsiaalministeerium ootab ettepanekuid veel 4. veebruarini.

“Töösuhete muutmine paindlikumaks on otseselt seotud Eesti edasise majanduskasvu jätkumisega. Uue seadusega oleks tagatud töötajatele paremad võimalused ümberõppeks, töötaja suurem vabadus tööle minnes nõuda soodsaid töötingimusi ja nendes kokku leppida, bürokraatia vähendamine mõlemale poolele – ilma nende muudatusteta jäävad kiduma nii palgad, pensionid kui majandus tervikuna,” sõnas Pentus. “Raske uskuda, et ametiühingute või sotside sooviks on selline paigaltammuv Eesti, kus pensionite suurus ja töötajate palgad püsivad praegusel tasemel.”

Reformierakonna aseesimehe Keit Pentuse sõnul tuleb enne seaduse vastuvõtmist teha ilmselt mitmeid kompromisse. „Tulemuseks ei saa aga kindlasti olema ametiühingute praegune unelm, et kõigi töötajate töötingimustes hakkab kokku leppima ametiühingute keskliit ja töösuhete korraldamine on vaid ametiühingubosside monopol,” lisas Pentus.

Pentuse sõnul on Reformierakonna eesmärgiks kaasaegne töösuhete regulatsioon. “Kõik valitsusliidu osapooled on tunnistanud, et uut töölepinguseadust on vaja. Reformierakond on meelestatud konstruktiivselt ja konkreetsete ettepanekute laekumisel hakkame kompromissi otsima kõigi osapoolte vahel.”

Teate koostas ja edastas: Keit Pentus 504 0884
Reformierakonna aseesimees

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside