Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu võttis täna vastu 2008. aasta riigieelarve.

Reformierakonna nimel ettekande teinud fraktsiooni esimees Keit Pentus nimetas järgmise aasta eelarvet heaks muuhulgas ka seetõttu, et eelarve tulud ei ole mitte ainult kuludega tasakaalus, vaid moodustavad 2,7 miljardi kroonise ülejäägi. „Range eelarvepoliitika on Eesti jaoks märgilise tähtsusega ja sellest loobuda ei tohi.”

„Vastuvõetud eelarvega vähendatakse ka riigi võlakoormust, mis tähendab, et Eesti on kõige väiksema avaliku sektori võlakoormusega riik Euroopa Liidus,” rõhutas Pentus.

„Lisaks jätab riik järgmisel aasta eelarves maksu vähendamise ja maksuvaba määra tõstmise tulemusel inimestelt ära võtmata ligi 1,2 miljardit krooni.”

Reformierakond pidas 2008 aasta eelarve juures oluliseks teadus-arendustegevusse suunatavate vahendite kasvu. „Sellele on eelarve arutelu jooksul küll vähe tähelepanu juhitud, aga teadus-arendustegevusse suunatud summade 44%line kasv on oluline just kaugemat tulevikku silmas pidades.”

Keit Pentuse sõnul on Reformierakonna jaoks tähtis ka see, et eelarves on tähtsal kohal perepoliitika. „Järgmisel aastal saavad üle 20 tuhande lapsevanema vanemahüvitist, 100 miljonit krooni on ette nähtud viljatusravi kompenseerimiseks ja ligi 2 miljardit krooni makstakse välja peretoetustena.”

Positiivse kõrval märkis Reformierakonna fraktsiooni esimees aga ka seda, et riik ei tohi kõigest sellest heast sõltumata mugavaks muutuda. „Täna ei pea keskenduma mitte negatiivsete stsenaariumite ennustamisele, vaid ideede ja lahenduste pakkumisele, kuidas neid negatiivseid stsenaariume vältida. Reformierakond ärgitab kõiki parlamendierakondi aga ka laiemat avalikkust kaasa mõtlema, kuidas muuta meie majanduskeskkonda veel ettevõtlussõbralikumaks, kuidas muuta paindlikumaks meie tööjõuturgu, kuidas tagada, et meie majandusel läheks jätkuvalt hästi. Mugavaks muutuda ei tohi, häid ideid on vaja.”

Lisainformatsioon: Keit Pentus 504 0884
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside