Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon Riigikogus otsustas täna hommikul toimunud koosolekul, et Urve Tiidus, Maret Maripuu ja Remo Holsmer esindavad saadikurühma koalitsioonierakondade moodustatavas töögrupis, mis hakkab arutama lastetoetuste tõusu reformi elluviimist. Lastetoetuste tõstmine on alanud parlamendihooaja kõige olulisemaks teemaks.

„Koalitsioonis on olemas ühisarvamus, et lastetoetuste tõusu reformi on vaja ja töögrupp hakkab arutama reformi elluviimise üksikasju ning vajalike lisasummade suurust,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi. Poliitik lisas, et fraktsioon loodab töögrupi tegevusest tulemust juba peatselt, sest lastetoetuste tõstmiseks vajalik lisaraha on vaja ette näha järgmise aasta eelarves.

Reformierakond soovib lastetoetuste tõusu reformiga alustada järgmisest aastast, välja käidud reformi eesmärgiks on suurendada lastetoetusi neil peredel, kes seda reaalselt vajavad. Järgmise aasta esimesest juulist tõuseksid esimese ja teise lapse toetus seniselt 19,18 eurolt lapse kohta 30 euroni ning iga järgneva lapse puhul seniselt 57,5 eurolt 80 eurole lapse kohta.

Reformi lõplikul jõustumisel 2015. aastast saaksid abivajavad pered 40 eurot kuus esimese ja teise lapse kohta ning 115 eurot kolmandast lapsest alates. See tähendab lastetoetuste kahekordistamist võrreldes tänasega ja võimaldab näiteks nelja lapsega perel laste arengusse panustada praegusega võrreldes aastas üle 1800 euro rohkem.
 

Tagasiside