Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus pidas kummastavaks tänast 4 riigikogu fraktsiooni avaldust, millega soovitakse järgmisel teisipäeval õiguskantsleri Allar Jõksi hääletusele minemisega venitada.

„Tekib küsimus, kas seni nii tuliselt Allar Jõksi tagasivalimist toetanud fraktsioonid on oma esitatud kandidaadis hakanud kahtlema? Kindlasti pole tõsiselt võetav väide, et nende kahe kuu jooksul, mil presidendiga sel teemal konsultatsioone peetud on, pole kõik riigikogu fraktsioonid suutnud seni veel Allar Jõksiga kohtuda ,” ütles Pentus. „Samuti oli teada juba seitse aastata tagasi tõsiasi, et selle aasta sügisel tõusetub teemaks õiguskantsleri ametisse valimine.”

„Reformierakond võttis õiguskantsleri kandidaatide küsimust väga tõsiselt. Oleme kahe kuu jooksul teinud põhjalikke analüüse ning jõudnud kohtuda kõigi väljapakutud kandidaatidega. Eeldasime, et sama on teinud ka kõik teised fraktsioonid. Kuidas muidu said fraktsioonid oma otsustest avalikkusele teada anda,” rõhutas Pentus

Pentuse sõnul kujundab Reformierakonna fraktsioon oma lõpliku seisukoha vahetult enne hääletust. „Valimistega venitamine pole täna kellegi huvides.”

Seitse aastat tagasi esitas president õiguskantsleri kandidaadi ettepaneku Riigikogule 14. veebruaril, põhiseaduskomisjon esitas Riigikogu juhatusele komisjoni otsuse 19.veebruaril ning hääletus toimus päev hiljem, 20.veebruaril.

„Õiguskantsleri esimese ametisse nimetamise ajal suutsid isamaaliitlased kujundada oma seisukoha ühe päevaga, siis praegused avaldused ei jäta võimalust arvata muud, kui et nende endi fraktsiooni sees on tekkinud neid, kes oma senises valikus kahtlema on asunud,” ütles Pentus.

Lisainformatsioon: Keit Pentus 504 0884
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside