Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Kalle Palling ütles elektrituruseaduse arutelu kommenteerides, et Reformierakonna ettepanekute esmane eesmärk on tarbijate kaitsmine hinnatõusu eest.

“Elektrituruseaduse eelnõu vastuvõtmine ilma Reformierakonna muudatusettepanekuteta tähendaks toasooja hinnatõusu algatuseks Haapsalu, Keila, Valga, Võru, Tartu, Pärnu, Kuressaare ja Kärdla elanikele,” märkis Palling. „Meie eesmärk muudatusettepanekuid tehes oli üks – välistada olukord, kus väga paljude linnade inimestel soojahind veelgi tõuseks. Mul on hea meel, et Riigikogu majanduskomisjon on sama meelt.”

’’Lisaks eeltoodud linnadele jätkatakse väikeste, kuid efektiivsete koostootmisjaamade rajamist väiksematesse Eesti linnadesse, mis tagab madalama soojahinna ning aitab kaasa Eesti riigi taastuvenergeetika eesmärkide täitumisele. Taastuvenergeetikatoetuse maksmine jätkub koostootmise korral ka Eesti Energiale, aga tuleb meeles pidada, et kõik need toetused tulevad maksumaksja taskust. Kui Narva Elektrijaamas toodetud elektrienergia omahind on 40 senti kwh, siis ainuüksi näiteks puidu põletamise dotatsiooniks maksame me 84 senti kwh eest,’’ lisas Palling.
 

Tagasiside