Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon teeb parlamendi juhatusele ettepaneku kutsuda peaminister Riigikogu täiendavale istungile tutvustama kriisiolukorrast väljumise kava.

Kolmapäeva õhtul saatis peaminister Jüri Ratas Riigikogu liikmetele tutvumiseks COVID-19 levikust põhjustatud olukorrast väljumise strateegia tööversiooni, millele palus fraktsioonide ettepanekuid ja arvamusi hiljemalt 27. aprilli hommikuks kell 9.00.

Sellest tulenevalt teeb Reformierakonna fraktsioon Riigikogu juhatusele ettepaneku kutsuda istungivabal nädalal kokku täiendav istung, kus peaminister ja eriolukorra juht saaks tutvustada kriisist väljumise plaani ja ajakava ning Riigikogu liikmed saaksid küsida küsimusi. Kuna täiendava istungi läbiviimiseks on vaja vähemalt 51 saadiku kohalolekut, peavad sellele kohale tulema ka koalitsiooni saadikud.

„Kuna tegemist on olulise dokumendiga ning kriisi kiire ja operatiivne lahendamine on kõikide inimeste ühine huvi, siis loodame, et ka koalitsioonisaadikud soovivad väljumiskava kiiret ja konkreetset tutvustamist Riigikogu ees, mistõttu ollakse valmis ka istungivabal nädalal kokku tulema“ ütles Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas.
“Inimesed vajavad suuremat selgust sellest, kuidas elu Eestis lähinädalatel edasi läheb. Väljumisstrateegia on teema, mis puudutab kõiki inimesi ja mille üle avalikku arutamist tuleks teha võimalikult kiiresti,“ ütles Kallas.

Kaja Kallas rõhutas, et kõik Riigikogu erakonnad on kriisi algusesest peale lubanud olla konstruktiivsed ja vajadusel kiirelt reageerida.

Tagasiside