Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul tehti täna Riigikogus esimene samm, et koduomanikud maamaksust vabastada.

“Riigikogule üle antud eelnõu loob omavalitsustele võimaluse koduomanikud kuni 3000 m2 suuruse krundi ulatuses maamaksust vabastada. See tähendab, et tekib võimalus maamaksust vabastada nii korteris elavaid koduomanikke, kui näiteks ajalooliselt suurtel Nõmme kruntidel elavaid omanikke,” selgitas Pentus.

“Eelkõige on see seaduseelnõu muidugi mõeldud Tallinna koduomanike kaitseks, sest just Tallinnas on maamaks tõusnud tuhandete kroonide võrra ning käib päris paljudele lihtsalt üle jõu.”

Seaduseelnõu järgi tekiks omavalitsusel õigus vabastada koduomanik selle kinnistu maamaksust, kus on tema registreeritud alaline elukoht. Mitme krundi eest maamaksuvabastust taotleda võimalik ei oleks.

“Täna üle antud eelnõu on esimene etapp selleks, et kodukrundid maamaksust vabastada. Reformierakonna soov on, et see eelnõu nüüd ka kiiresti seadusena vastu võetud saaks.
Pärast seaduse vastuvõtmist soovime Tallinna koduomanikud maamaksust vabastada alates 1. jaanuarist 2010,” lisas Keit Pentus.
 

Tagasiside