Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi ja majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi juhtimisel toimub sel kolmapäeval Eesti IT eksportööride ja IT eeskõnelejate ümarlaud, mille eesmärgiks on üheskoos leida uusi viise Eesti IT ekspordi arendamiseks.

 „Ümarlaua korraldamise mõte sai alguse mitmete IT ettevõtjate pöördumisest minu poole,“ ütles Ojuland. „ IT-ettevõtjad on   väljendanud muret seoses riigi ja poliitikute vähese huviga ekspordi toetamise vastu just selles sektoris. Paljudel juhtudel ei ole poliitikud ilusatest sõnadest tõesti kaugemale jõudnud,“ nentis Ojuland.

Ojulandi sõnul on aeg astuda konkreetseid samme selle nimel, et iga ekspordikõlbulik kaup või teenus leiaks omale turu ka väljaspool Eesti piire. „IT  on kahtlemata üks ekspordivõimekam valdkond ja läbi poliitilise toetuse saab seda veelgi võimendada.   On vajalik, et Eestit välisriikides esindavad poliitikud ja diplomaadid omaksid vastavaid teadmisi, et Eesti ekspordi edendamisel aktiivselt kaasa lüüa,” toonitas Ojuland.
  
„Meil ei ole palju, mida välisriikidesse eksportida ja IT-eksport on vaieldamatult sektor, kus Eestil on ühed paremad võimalused eduks,“ kinnitas Urmas Klaas.
 
Ümarlaual osaleva IT-ettevõtja Riho Oksa hinnangul on riik ja erasektor siiani käinud paljuski erinevaid radu, puutudes kokku vaid harvadel juhtudel. „Palju räägitud koostöö ekspordi alal ei saa jääda vaid sõnadeks, vaja on lahendusi ja tulemust, mis oleks ka reaalselt mõõdetavad,” lausus Oks.
 
Sel kolmapäeval aset leidval e-ekspordi ümarlaual osalevad nimekate külalistena IT visionäär Linnar Viik, Fujitsu Services nõukogu esimees Niilo Saard , NOW Innovations asutaja Kalju Rüütli, eGovernance Laboratory juhatuse liige Riho Oks ja EAS turundus- ja kommunikatsiooniüksuse direktor Erki Peegel. Lisaks võtavad üritusest osa mitmed IT ekspordiga tegelevad Eesti ettevõtjad.

E-ekspordi ümarlaud on Reformierakonna poolt sel aastal organiseeritava välispoliitika ümarlaudade sarja avaüritus. Veebruaris on arutlusteemaks Euroopa Liidu ja Venemaa suhted, märtsis inimõigused, aprillis energiajulgeolek ja keskkonnapoliitika ning mais Euroopa Liidu reformid.

 

Tagasiside