Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakond on president Ilvesega sarnaselt veendunud, et iseendale palganumbri määramise poolt hääletavad erakonnad rikuvad täna teadlikult põhiseaduse üht kõige selgemat seisukohta ning üritavad seadustada “populaarset” korruptsiooni.

“Erakonnad, kes teavad, et põhiseadus keelab iseendale palga määramise, kuid teevad seda sellest hoolimata, seadustavad ringkäenduse ja korruptsiooni. Vahet pole, kas tegu on palga külmutamise või sulatamisega – põhiseaduse mõte on, et sina ise endale palka määrata ei tohi!”, sõnas Igor Gräzin. “Ega rahvas pole ju loll, ta teab väga hästi, et külmutamine võib tänastes oludes tähendada hoopis seda, et sellega takistatakse Riigikogu liikmete palkade vähenemist,” ütles Gräzin.

Reformierakond kutsub üles ausale käitumisele. “Iseendale palganumbri määramise eelnõu algatajaid on Riigikogus täna tervelt 70. See tähendab, et kõik erakonnad peale Reformierakonna on valmis iseendale palka määrama. Reformierakonna 31 saadikut pole iseendale palga määramise eelnõu kunagi toetanud ega tee seda ka tänasel hääletusel. Reformierakonna käitumine on seega ammu kõigile ette teada ja hääletuse lõpptulemust ei mõjuta see juba ammu,” lisas Gräzin.

Kui põhiseadust rikkuv eelnõu jääb täna hoolimata 70 algataja olemasolust vastu võtmata, on tegu Keskerakonna, IRLi, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Roheliste Erakonna erakordse kahepalgelisuse või saamatusega, sest antud eelnõu seaduseks saamine sõltub üksnes neist.

 

Tagasiside