Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed valisid riigikaitsekomisjoni esimehe kandidaadiks Jürgen Ligi. Komisjoni praeguse esimehe Mati Raidma kinnitas eile kogunenud Reformierakonna juhatus keskkonnaministri kandidaadiks.

„Riigikaitsekomisjoni esimehe kohale oli fraktsioonis kaks tugevat kandidaati, Margus Hanson ning Jürgen Ligi. Otsus langes Ligi kasuks, kellel on kahekordne ministrikogemus,“ lausus Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

Riigikogu liikme, endise rahandusministri Jürgen Ligi sõnul tähendaks rahanduskomisjoniga liitumine talle praegu ainult enda algatuste vormistamist.

„Seepärast tundub praegu hea mõte värskendada oma sidemeid riigikaitsega ning suurendada ka vastutust, kandideerides komisjoni esimehe kohale,“ põhjendas ta otsust.

Ligi tõi välja, et riigikaitsekomisjoni esimehena ootaks teda lähiajal ees riigikaitseseaduse menetlemine, millega ta tegeles kaitseministrina aastatel 2005-2007.

„Tollal oli süsteem täis vastuolusid nii isikute, asutuste kui seaduste vahel ning neid polnud julgetud varem tõsiselt lahendama asuda, kuna kardeti ebapopulaarseid konflikte. Mul oli õnn ja valmisolek need lahingud ära pidada. Sealtpeale on riigikaitse saanud areneda rahumeelselt. Põhjalikult on paranenud koostöö ning seadusandlus kuni põhiseaduseni, personal, infovahetus ja organisatsioonid,“ rääkis ta.

Riigikogu juhatus kinnitas täna Jürgen Ligi lahkumise rahanduskomisjoni liikme kohalt ja asumise riigikaitsekomisjoni liikme kohale.

Jürgen Ligi on Reformierakonna aseesimees. Ta on kuulunud Riigikogu VIII, IX, X ja XI koosseisu. 2005. aastast 2007. aastani oli Jürgen Ligi Eesti kaitseminister ning aastatel 2009–2014 rahandusminister.

Tagasiside