Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna arvates ei tohiks uue majanduskasvu poole liikumisega viivitada ning suureks sammuks selle poole on uus Töölepinguseadus.

Sotsiaalkomisjoni liikme Tõnis Kõivu sõnul tuleb uus Töölepinguseadus kiiremas korras vastu võtta. ’’Ilma uue Töölepinguseaduseta Eesti majandust uuele kasvule ei pööra. Praegune Eesti tööturg on jäik ja uute töökohtade loomine raskendatud. Mida varem muutuvad paindlikumaks meie töösuhted, seda kiiremini hakkavad tekkima uued töökohad,’’ ütles Kõiv.

Uue Töölepinguseadus on loodud Vabariigi Valitsuse, tööandjate ja töötajate esindajate koostöös. Riigikogu on varasemalt sõlmitud kokkuleppeid austades teinud riigimeheliku otsuse seaduse varasemaks jõustumiseks, et mitte viivitada uuele majanduskasvule aluse ladumisega.

’’Uus Töölepinguseadus annab lisavõimalusi täiend-ja ümberõppeks, muudab konkreetseks ja arusaadavaks töötaja materiaalse vastutuse, suurendab töötaja kindlustunnet, sest töötuhüvitis suureneb 70 %-ni senisest sissetulekust (täna 50%), hüvitisele tekib õigus ka omal soovil lahkujail (40 % palgast). Väikeettevõtjatel tekib võimalus saada Töötukassast hüvitist, mida täna neil saada võimalik pole,’’ lisas Kõiv.

Tänu uuele Töölepinguseadusele saavad lihtsamini tekkida uued ettevõtted ja uued töökohad.
See peaks ju olema ka ametiühingute huvides?!

Töölepinguseaduse varasem jõustumine on üks osa Reformierakonna 7 sammust uue majanduskasvuni.

 

Tagasiside