Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed annavad parlamendi tänasel istungil uuesti sisse Venemaa mõjutustegevuse teemalise arupärimise, mida Riigikogu esimees Henn Põlluaas keeldus siseminister Mart Helmele edastamast.

“EKRE on nüüd asunud takistama Venemaa mõjutustegevuse piiramise teemal aru pärimist siseminister Mart Helmelt. Spiiker Henn Põlluaas teatas ootamatult, et keeldub oma parteilisele ülemusele Mart Helmele Riigikogu ametlikku arupärimist edastamast, justkui ei oleks julgeoleku teemad siseministri vastutada. Mida karta on? Puudutasime õrna kohta?” ütles arupärimise üle andnud Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus.

Ta selgitas, et 27 saadikut küsisid, mida sisulist on siseminister ette võtmas, et Vene mõjutustegevust ja Kremli propagandakanalitesse raha suunamist Eestis piirata ning millised on siseministeeriumi poolt plaanitavad seadusemuudatused.

“See, kui EKRE tunneb ennast Venemaa mõjutustegevuse teemal ebamugavalt, ei anna Riigikogu spiikrile õigust blokeerida oma poliitilise suva järgi parlamendiliikme õigust aru pärida,” ütles Pentus-Rosimannus. Tema sõnul plaanivad saadikud arupärimise uuesti sisse anda ning spiikrilt küsida, mis asjaoludel ta selle edasi saatmata jättis.

Tagasiside