Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon kohtus täna riigikontrolör Mihkel Oviiriga, kes on ka üks võimalikke kandidaate riigikontrolöri uueks ametiajaks.

„Mihkel Oviir on Riigikontrollist arendanud üsna tõhusa kontrollorgani,” ütles Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus. „Riigikontrolli ülesandeks ei ole ju olla riigijuhtidele võimalikult mugav või pehme partner. Riigikontroll peab objektiivselt välja selgitama ebaefektiivsused ja sellega on aasta-aastalt paremini toime tuldud.”

Pentuse sõnul on üheks heaks näiteks Riigikontrolli poolt läbiviidud audit e-teenuste kättesaadavuse kohta kodanikele. „Reformierakonna fraktsioonis tõusis täna ka küsimus, miks ei ole Riigikontroll seni pööranud tähelepanu üsna kahtlasena tunduvatele tehingutele Tallinna linnas, kus maksumaksja raha kasutamise korrektsus on väga suure küsimärgi all. Mihkel Oviir kinnitas aga, et alles eelmisel aastal alustatud kohalike omavalitsuste auditeerimisel jõutakse Tallinna linnani järgmisel aastal,” lisas Pentus

Reformierakonna fraktsioon langetab otsuse selle kohta, millist kandidaati riigikontrolöri kohale toetatakse, pärast kohtumist kõigi seni välja käidud võimalike kandidaatidega. Järgmisena kohtub Reformierakonna fraktsioon Peeter Lättiga juba tuleval neljapäeval.

„Meil on hea meel, et eelmisel nädalal sai viimaks tagasisidet ka Reformierakonna üleskutse esitada kõigile kolmele täitmisele minevale kõrgele ametikohale täiendavaid kandidaate. Eesti Panga nõukogu esimehe kohale välja pakutud uute kandidaatide Enn Listra ja Jaan Männikuga kohtub Reformierakonna fraktsioon nädala jooksul. Peame neid mõlemat tugevateks konkurentideks juba välja käidud Andres Arrakule ja Mati Sõrgile ja kaalume nende võimalikku kandidatuuri tõsiselt,” lisas Pentus.

Lisainformatsioon: Keit Pentus 504 0884
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

Teate edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside