Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakond läheb Riigikogus edasi eelnõuga, mis kehtestaks 500 eurose tulumaksuvaba miinimumi kõigile inimestele, sest see võiks olla tõhus kriisijärgne majanduse elavdamise meede.

Eelnõu rahanduskomisjonis kaitsnud varasem rahandusminister Aivar Sõerd ütles, et viimaste aastatega on järjest suurem hulk inimesi oma sissetulekute tasemega jõudnud tuluvahemikku, kus maksuvaba tulu määr hakkab kiiresti vähenema (1200-2100 eurot). “Maksuleevendus aitaks praegu parandada töötajate toimetulekut, elavdada majandust ja ka kriisi mõjudega paremini toime tulla,” märkis Sõerd.

Reformierakond algatas veebruari lõpus eelnõu, millega alates 1.1.2021 kahe aastaga kaotatakse ära aastatulu suurusest sõltuv maksuvaba tulu määr ja kehtestatakse kõigile ühtne maksuvaba miinimum 500 eurot kuus. Nüüd jõudis see eelnõu Riigikogu rahanduskomisjoni lauale.

Aivar Sõerdi sõnul selgub Rahandusministeeriumi majandusprognoosist, et palkade kasv tänavu seiskub, aga juba järgmisel aastal on keskmise palga kasv 2,8%, reaalkasv aga 5%. „Majanduslikult keerulisematel aegadel aitab maksuleevendus parandada töötajate toimetulekut.“
Sõerd tõi näiteks, et alates käesoleva aasta aprillist tõusis palgakomponent haigekassa rahastatavate teenuste hindades. “Tegelikult vääriksid kriisiga võitlemisel eesliinil olevad meditsiinitöötajad veel suuremat töötasu kui see tänasel päeval on, kehtiva tulumaksuseaduse alusel hakkab aga juba alates 1200 euro suurusest sissetulekust maksuvaba tulu määr järsult vähema. Maksuleevendus aitaks vähendada maksukoormust töötajatel, kelle palgad on sellest määrast kõrgemale tasemele jõudnud,” ütles Sõerd.

Tagasiside