Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Valdo Randpere soovitab kõigil tarbijatel, kes kütuse või muude aktsiisikaupade eest müügimaksu maksnud, see maks kaupmeestelt tagasi küsida. See julgustaks kaupmehi omakorda Tallinna linnavalitsuse vastu kohtusse minema, et seadusevastaselt linnaeelarvesse korjatud raha tagasi saada.

„Müügimaksu kehtestasid Tallinnas sotsid koos Keskerakonnaga poolteist aastat tagasi. Selle eest, et maks sellisel kujul on vastuolus Euroopa Liidu aktsiisidirektiiviga, hoiatati kehtestajaid juba enne maksu kehtimahakkamist. Seega ei saanud neile tulla ka erilise üllatusena eilne kohtuotsus,“ ütles Randpere, viidates kirjale, millega rahandusministeerium müügimaksu vastuolulisuse eest hoiatas.

„Reformierakonna fraktsioon tegi Talllinna linnavolikogus mitmeid kordi ettepaneku müügimaksu tühistamiseks. Lisaks vastuolule Euroopa Liidu aktsiisidirektiiviga juhtisime korduvalt linnavolikogu tähelepanu müügimaksu kehtestamisega suurenevale halduskoormusele ettevõtjatele ja hindade tõusule tarbijate jaoks, samuti asjaolule, et müügimaks loob massiliselt võimalusi maksust kõrvalehiilimiseks,“ rääkis Randpere.

Tallinna Halduskohus tegi eile otsuse, millega rahuldas Eesti Statoili kaebuse ning tühistas Tallinna ettevõtlusameti otsused, mille alusel nõuti müügimaksu tasumist Statoil poolt müüdud aktsiisikaupadelt – vedelkütuselt ning alkoholi- ja tubakatoodetelt. Tanklakett Neste teatas aga, et on valmistamas ette hagi Tallinna vastu, et tasutud müügimaks tagasi saada.
 

Tagasiside