Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Riigikogus, Valdo Randpere, ütles täna enne kodualuse maa maksuvabastust kehtestava seaduse vastuvõtmist parlamendis, et maksud ei ole sellele koalitsioonile eesmärk omaette, vaid tähtis on, milleks riik ja omavalitsused maksumaksja raha kasutavad.

„Raha ei teki iseenesest Stenbocki maja keldrites ja seda ei tooda siia kohvritega Venemaalt. Raha tekib ettevõtlusest. Väljaspool seda saali ei ole ma kohanud ühtegi majanduseksperti, kes oleks väitnud, et kõrged maksud soodustavad majanduskasvu. Tallinna viimane samm – tõsta maamaksu alates 2012.aastast 66% võrra ei ole kindlasti hea siinsele ettevõtlusele,“ rääkis Randpere Riigikogu kõnepuldis ja lisas, et maamaks ei ole armastatud kusagil.

„Inimesed ei oota kulukaid propagandaprojekte ja mädanevaid kartuleid linnade keskväljakutel – oodatakse ettevõtluseks soodsate tingimuste loomist Eestis, mis looks uusi töökohti ja parandaks inimeste elu,’’ lausus Randpere meenutades, et 2009. aastal kohalike valimiste eel oli Reformierakonna üks lubadusi Tallinnas kaotada maamaks kodualuselt maalt.

 

Tagasiside