Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige reformierakondlane Raivo Järvi ütles täna Riigikogus, et parlament peab kindlasti pürgima sinnapoole, et need inimesed, kes võitlesid relv käes Eesti vabaduse eest, saaksid väärikalt meeles peetud. Ent seda tuleb teha tasakaalukalt ja kõiki asjaolusid arvestades.

"Eesti seadusliku valitsuse üleskutset järgisid Teise maailmasõja ajal tuhanded mehed, kes kindlasti läksid võitlema Eesti iseseisvuse eest. Ent fakt on ka kurikuulus munder kahe välgunoolega. Metsavennad seisid kindlasti Eesti vabaduse eest, ja võitlesid okupatsiooni vastu, kuid nende tegevusega kaasnesid puhuti ka kuriteod," ütles Järvi.

"Peame paika panema kindlad ajalised piirid ja põhimõtted, mille järgi vabadusvõitlejaid tunnustada. Tahame seda teha ja teeme seda kindlasti," ütles Järvi viidates valitsuskoalitsiooni plaanile vabadusvõitlejate tegevust tunnustava eelnõu lähiajal Riigikogu ette tuua. "Need viis tuhat inimest, keda selline otsus puudutab, on eakad ja neil ei ole aega kaua oodata."

Riigikogu otsuse „Eesti kodanike relvavõitlusest NSV Liidu sõjalise okupatsiooni vastu” eelnõu langes täna põhiseaduskomisjoni ettepanekuil Riigikogu menetlusest välja.

Täiendav info:
Raivo Järvi
56 267 977

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi ,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265

Tagasiside