Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed Andres Sutt ja Katri Raik edastasid rahandusminister Martin Helmele kirjaliku küsimuse, kus palutakse selgitada, mis seisus on USA advokaadibürooga Freeh Sporkin ja Sullivan LLP sõlmitud lepingu täitmine.

“Freeh lepingu sõlmimiseni viinud asjaolud ei ole saanud ammendavaid vastuseid. Mis teenust on maksumaksja kulul kolme miljoni eurose lepingu raames tänase seisuga ostetud vajab selgust ning seda selgust rahandusministrilt küsimegi,” ütles Riigikogu rahanduskomisjoni liige Andres Sutt.

“Nn Freeh lepinguga seoses on endiselt liiga palju küsimusi, alates sellest, kuidas see leping siiski tekkis ja kes on selle autor. Täna näen Riigikogu liikmena oma kohust regulaarselt lepingu elluviimise kohta küsida, iseennast ja avalikkust kursis hoida. Loodan, et nii saame üheskoos ära hoida järgmisi selliseid ebaselge protseduuri abil koostatud ning segase eesmärgiga lepinguid,” lisas Katri Raik.

Riigikogu liikmed soovivad teada milliseid summasid on igakuiselt advokaadibüroole välja makstud ja mis tööd selle raha eest on tehtud, samuti kas kõik esitatud arved on heaks kiidetud, kas mõne arve kohta on küsitud selgitusi. Kuna leping annab võimaluse teenuse eest maksmisest keelduda, kui teenus pole olnud nõuetekohane, küsivad Riigikogu liikmed, kas sellist olukorda on ette tulnud.

Ministril on küsimusele vastamiseks aega kümme tööpäeva.

Tagasiside