Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon esitas täna Riigikogule kriminaalmenetluse seadustiku muudatusettepaneku, mille kohaselt antakse riigile õigus nõuda kurjategijalt sisse kuriteoga omavalitsusele tekitatud kahjud juhul kui kohalik omavalitsus pole esitanud kahju korvamiseks nõudeavaldust.

„Eestis on esinenud juhtumeid, kus omavalitsused ei esita kriminaalmenetluses kahjunõuet, kuigi omavalitsusele on kas korruptsiooni või ka näiteks vargusega tekitatud otsene kahju. Sellele juhtis hiljuti tähelepanu ka õiguskantsler. On aga lubamatu, et mõni omavalitsus jätab avaliku kahjunõude esitamata näiteks põhjusel, et omavaheliste kahtlaste suhete tõttu ütleb KOV, et nemad pole kahju kannatanud, kuigi kriminaalmenetluses on see tuvastatud,“ ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur muudatusettepanekut kommenteerides.

“Näitena võib tuua olukorra, kus korruptiivse teo tagajärjel on omavalitsusel jäänud tulu saamata ja uurimise käigus saab see kinnituse. Kehtiv seadus näeb ette, et sellisel juhul peab kahjunõude esitama kahju kannatanud omavalitsus. Kui omavalitsus ei tee midagi selleks, et see kahju välja nõuda, jääbki praegu kahju korvamata. See on aga lubamatu, mistõttu tegime ettepaneku, et sellisel juhul saaks kahjunõude esitada riik läbi prokuratuuri,” täiendas Pevkur.

Lisainfo:

Hanno Pevkur
Reformierakonna esimees
[email protected]
5163578

Tagasiside