Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna riigikogus kriminaalpoliitika arengusuundade ülevaadet kommenteerinud Hanno Pevkuri sõnul tuleb kuritegevuse vähendamisest rääkides alustada eelkõige just laste ning noorte kasvatusest.

„Kuritegelik mõttemaailm saab alguse juba lapseeast, millest tulenevalt tuleb kuritegevuse vähendamiseks tegeleda eelkõige laste ning noortega. Ja selles lasub suurim roll just igal lapsevanemal ning haridusasutustel,” lisas Pevkur.

Reformierakondlasest parlamendisaadiku arvates tuleb lastele tähelepanu pööramisel jälgida ka seda, kus ja kuidas riik ning omavalitsused ennetusega reaalselt tegelevad. „Justiitsministeeriumi andmete kohaselt panustavad vaid pooled Eesti omavalitsused reaalselt raha erinevatesse ennetusprojektidesse. See number on selgelt liiga madal.”

Iga omavalitsus peab andma oma panuse, et noortel oleks tegevust, misläbi õnnestuks vähendada ka kuritegevust. „Oluline on panustada nii kooli, koolivälise kui reaalsele kuritegevuse ennetustegevusele. Mida rohkem on noortel tegevust, seda väiksem on tõenäosus, et nad kuritegelikule teele lähevad,” selgitas Pevkur.

Lisainformatsioon: Hanno Pevkur 516 3578
Riigikogu õiguskomisjoni liige, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside