Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul teeb Reformierakonna fraktsioon täna ettepaneku järgmise aasta eelarve valitsusele tagasi saata, sest eelarvedefitsiit kiire majanduskasvu tingimustes ja üle oma võimete elamine on lubamatu.

„Olen nõus Eesti Panga juhi Ardo Hanssoniga ja teiste tippspetsialistidega, kes on hiljuti väitnud, et majanduse kuumenemise olukorras peaks eelarve olema mõõdukas nominaalses ülejäägis,“ selgitas Pevkur eelarve tagasilükkamise tagamaid.

„Vaatamata tulude väga kiirele kasvule jääb valitsussektori eelarve rahandusministeeriumi prognoosi järgi 2018. aastal nii nominaalsesse kui ka struktuursesse puudujääki. Liiga optimistlikult on planeeritud ettevõtte tulumaks, alkoholiaktsiisi laekumine, ning tegelik eelarve puudujääk võib tulla planeeritust palju suurem. Samuti pole piisavalt prognoosidesse arvestatud majanduse tsüklilisust,“ nimetas Pevkur riskantseid kohti eelarves.

„Saame eelarve kinnitada alles siis, kui see on viidud struktuursesse tasakaalu ja reserve ei põletata. Ainult nii on võimalik tagada riigi rahanduslik jätkusuutlikkus,“ võttis Pevkur kokku erakonna seisukoha.

Lisainfo:

Hanno Pevkur
Reformierakonna esimees
[email protected]
5163578

Tagasiside