Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon kohtub täna kell 11 koalitsiooni musta kolmapäeva istungi eel Tööandjate Keskliidu ja Kaubandus-Tööstuskoja juhtidega. Fraktsiooni esimehe Hanno Pevkuri sõnul on kohtumise eesmärk hoida ära valitsuse plaan rikkuda Eesti maksusüsteem ja halvendada ettevõtluskeskkonda.

„Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit on väga õigustatult avaldanud muret seoses valitsuse räpaka õigusloome ja poliitilise kultuuri halvenemisega,“ ütles Pevkur.  

„Kiirkorras ilma sisulise aruteluta ja piisavate mõjuanalüüsideta tehtud maksumuudatused ning senise eduka ühetaolise, lihtsa ja läbipaistva maksusüsteemi rikkumine on otseselt ettevõtluskeskkonda kahjustavad,“ märkis Reformierakonna esimees.     

Pevkuri sõnul on oluline Eesti ettevõtjatele ja välisinvestoritele tagasi anda kindlus ning tühistada valitsuse kavandatud kahjulikud maksuplaanid.  

„Uued maksud ja keerulised süsteemid ei tee Eestit edukaks, vaja on hoida ettevõtluse maksukoormust ja bürokraatiat minimaalsena. Riik peab tagama riigieelarve tasakaalu ja koguma reserve ajaks, mil majandusel ei lähe nii hästi või eurotoetused vähenevad,“ lausus Reformierakonna esimees.     

„Ootame huviga ka IRLi seisukohti maksutõusude kohta – kas nende uus juht tõmbab valitsuse tegevusele pidurit ja seisab eelarvereeglite lõdvendamise ning maksutõusude vastu või jätkub kõik vanaviisi,“ lisas Pevkur.  

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

Hanno Pevkur
[email protected]
+372 5163578

Tagasiside