Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel õiguspoliitika arengusuundade arutelul Riigikogus sõna võtnud Reformierakonna esimees Hanno Pevkur kritiseeris teravalt justiitsminister Urmas Reinsalu tegevust Eesti õiguspoliitika suunamisel.

„Justiitsministri ülesanne on tagada Eesti õigusruumi tasakaalukas areng ja hoiduda ülereguleerimisest. Viimasel aastal oleme aga näinud korduvalt halba ja räpakat õigusloomet, millele on lisaks Riigikogule tähelepanu juhtinud ka Vabariigi President, näiteks magusamaksu tagasisaatmisega,“ märkis Pevkur.

Pevkuri sõnul on äärmiselt kahetsusväärne asjaolu, et justiitsminister on rihma lõdvaks lasknud ka seaduste väljatöötamiskavatsuste nõudmiste osas. „Hiljuti jõudsid näiteks parlamenti Eesti Haigekassa ja ravikindlustusseaduse muudatused, mis muudavad põhimõtteliselt ravikindlustuse sisu. Eelnõu esimesel lugemisel selgus aga kurb tõsiasi, et tööandjatega pole plaanitud muudatusi üldse arutatud. Just selliste fopaade ärahoidmiseks ongi vaja enne eelnõu jõudmist parlamenti väljatöötamiskavatsuse käigus selgeks teha, kas muudatust üldse on vaja ja mis mõjuga plaanitavad muudatused on,” lisas Pevkur.

Oma sõnavõtu lõpetas Pevkur meenutusega kevadesse, mil parlament arutas olulise tähtsusega riikliku küsimusena Eesti majanduse tulevikku. “Ütlesin siis ja ütlen täna – Eesti õigusruum tuleks lihvida 50% õhemaks, et vähendada bürokraatiat ja anda muuhulgas ettevõtjatele tegutsemisvabadus, mis omakorda looks eeldused ka suuremaks majanduskasvuks,” ütles Pevkur.

Lisainfo:

Hanno Pevkur
Reformierakonna esimees
[email protected]
5163578

Tagasiside