Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur rõhutas riigikogus Eesti majanduse tulevikuarutelu avaettekandes, et on olemas valmisolek ja tahe lõpetada või vajadusel tühistada praeguse valitsuse plaanitavad ettevõtlust kahjustavad maksumuudatused ning teha majanduspoliitilisi valikuid, mis meid edasi, mitte tagasi viivad.

„Ükski valitsus ei tohi ega saa omada arvamust, et pärast neid tulgu või veeuputus. Istuv valitsus seda aga arvab,“ lausus Pevkur.

Reformierakonna esimehe hinnangul on Eesti tulevikus edukas kui maksusüsteem on ühetaoline, läbipaistev ja lihtne, riigieelarve on tasakaalus ja kogutakse reserve, nii bürokraatia kui ettevõtluse maksukoormus minimaalne ja õigusruum on praegusega võrreldes poole väiksem.

Pevkuri sõnul sõltub ühiskonna edu valmisolekust minna kaasa muutustega. Ta tuletas meelde, et riigikogu on juba üle aasta arutanud jagamismajanduse reguleerimist, mis reaalsuses ammu toimib.

„Tulevikus on üha edukamad need riigid, kes oma ettevõtlust reguleerivat seadusandlust oluliselt vähendada julgevad. Las turg olla vaba, mitte üle reguleeritud,“ ütles ta.

Riigikogu rollist rääkides rõhutas Pevkur, et seadusloome ei tohi takistada majanduse ning ettevõtluse arengut.

„Ettevõtlust reguleerivate aktide ja laiemalt seadusandluse ning bürokraatia olulise vähendamisega ei muutuks Eesti õigusruum mitte kuidagi kehvemaks. Pigem vastupidi, suurem vabadus annab arengule suurema tõuke. 50% vähem õigusakte ja bürokraatiat – jah, see on julge, võib-olla isegi hulljulge eesmärk, aga väidan, et eduks ja tugevamaks saamisel vältimatu,“ märkis Reformierakonna esimees.

Täna esinevad riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul „Eesti majanduspoliitilised valikud – ohud ja võimalused ettevõtlusele“ ettekannetega lisaks Pevkurile veel ettevõtte MOVE Guides asepresident Sten Tamkivi ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse liige, Tartu Ülikooli nõukogu esimees Ruth Oltjer.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees

Hanno Pevkur
[email protected]
+372 5163578

Tagasiside