Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna võeti Riigikogus vastu 2010. aasta riigieelarve seaduse eelnõu.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Peep Aru sõnul annab järgmise aasta eelarve võimaluse majanduse kasvule pöördumiseks ning Eesti usaldusväärsuse ja konkurentsivõime suurenemiseks. ’’Tänu tasakaalustatud eelarvepoliitikale saame kriisist väljuda ilma suure võlakoormata. See võimaldab meil kriisi järgselt maksukoormust pigem alandada ning ettevõtluskliimat atraktiivsena hoida. 2010. aasta riigieelarve täidab Maastrichti eelarvekriteeriumi nõudeid, mis on oluliseks eelduseks üleminekul eurole aastal 2011,’’ ütles Aru.

Tulenevalt maailmamajanduse keerulisest seisust on ka Eesti majandusruumis tulnud teha palju olulisi ja raskeid valikuid. Ainuüksi käesoleval aastal on suudetud valitsussektori tasakaalu parandada 19 miljardi krooni ulatuses.

Aru sõnul on suureks töövõiduks, et pensionid ei vähene ning vanemahüvitise maksmise süsteemi säilib. ’’2010. aasta eelarves suurenevad kulutused haridusele. Kasvavad investeeringud teadus- ja arendustegevusse ning innovatsiooni,’’ lisas Aru. ’’ Rahanduskomisjon eraldas täiendavalt päästetöötajatele palkadeks 15 miljonit krooni, põllumajanduse otsetoetuste suurendamiseks 20 miljonit krooni ning kohalikele omavalitsustele täiendavalt 40 miljonit krooni.’’

’’Reformierakonna fraktsiooni nimel täname kõiki eelarve koostajaid töökuse, Vabariigi valitsust ja ministeeriume koostöövalmiduse suhtumise eest,’’ lausus Aru.

 

Tagasiside