Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu uue istungjärgu eel kogunenud Reformierakonna fraktsiooni ees esinedes toonitas fraktsiooni esimees Peep Aru, et Eesti sujuv liitumine eurotsooniga on lähiaja suurim väljakutse valitsuserakondadele.

Aru sõnul ei tulnud euroga liitumine mitte iseenesest, kuid tööd tuleb jätkuvalt edasi teha. ’’Eestis peab hoidma ja arendama soodsat ettevõtlusekeskkonda, et siin loodaks uusi täisväärtuslikke töökohti. Investeeringud Eestisse ja uued töökohad loovad suurema maksutuluga baasi pensionite tõusuks ja avaliku teenuse paremaks kvaliteediks – olgu selleks haridus, peredele suunatud teenused või turvalisus,’’ lausus Aru.

Aru peab heaolu suurendamise ja uute töökohtade kõrval oluliseks jätkata ka hariduse viimisega Põhjamaade kvaliteedi tasemele. ’’Meie üheks prioriteediks on ka Eesti energiasõltumatuse tagamine ja Vene gaasi osakaalu vähendamine, et tagada tarbijale soodsam toasoojus kui ka selleks, et turul tekiks hinda alla suruv konkurents,’’ lisas Aru.

Aru sõnul saab Riigikogu uus hooaeg olema tegus ja töine. ’’Kindlasti jätkame struktuurseid reforme energeetikas ja majanduses,’’ ütles Aru.

 

 

Tagasiside