Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Võttes kokku Reformierakonna fraktsiooni kahepäevast visiiti Lääne-Virumaale, tõi Riigikogu liige Paul-Eerik Rummo esile kohalike ettevõtete ambitsiooni turustada oma kaupa kogu maailmas ning head eurotoetuste kasutamise oskust.

Lääne-Virumaalt parlamenti valitud Paul-Eerik Rummo nimetas positiivse näitena ettevõttteid, kus oma töötajaid koolitatakse kohapeal. “Töötajate väljaõpe otse töökohal, nagu ka ettevõtjate ja riigi kutseharidussüsteemi koostöö, on kindlaim tee, et üle saada jätkuvast kvalifitseeritud tööjõu puudusest ja võita juurde investeeringuid heade töökohtade loomiseks,” ütles Rummo, märkides, et alates sellest aastast on tööga seotus tasemekoolitus ettevõtjate jaoks maksuvaba.

Veel tõi parlamendisaadik esile sihtasutust Virumaa Muuseumid, kus oskuslikult ühe juhtimise alla koondatud kõik maakonna muuseumid. “Eestis on olemas tugev potentsiaal arendada muuseumidest ligitõmbavad, laiahaardelised kultuuri- ja hariduskeskused ning Virumaa Muuseumid on olnud selles suhtes tähelepandavaks katselavaks,” kinnitas Riigikogu kultuurikomisjonis töötav Rummo.

19. -20. jaanuarini toimunud visiidi käigus tutvusid Reformierakonna fraktsiooni kuuluvad Riigikogu liikmed ka Lääne-Virumaa ettevõtetega, kus on aktiivselt kasutatud Euroopa Liidu raha ettevõtluse ja turismiäri edendamiseks.
 

Tagasiside