Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa liberaalide, demokraatide ja reformipartei asepresident Kristiina Ojuland võttis nädalavahetusel osa Euroopa noorte liberaalide kongressist Barcelonas „Vabadus-Vastutus-Euroopa” ning oli seal üheks põhiesinejaks Venemaa teemal.

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ja Euroopa parlamendi liige Cristian Busoi rääkisid Euroopa Liidu ja Venemaa vahelisest suhtest kui keerukast partnerlusest.

„Isolatsionistlik mudel, poliitilise konkurentsi likvideerimine ning riigimonopolide võimutsemine majanduses – kõik see viib Venemaa Euroopast üha kaugemale ning koostööst väärtuste baasil on järjest raskem rääkida. Ometi on Venemaa Euroopa Liidu jaoks oluline naaber, kellega koostöö peab rajanema lepingutele. Lepinguid ette valmistades peame lähtuma kõikide Euroopa Liidu liikmete ühishuvidest. Me peame oma hinnangutes Venemaa kohta jääma realistlikeks ja planeerima Euroopa Liidus väga pragmaatiliselt,” kinnitas Ojuland konverentsil.

Kommenteerides Dmitri Medvedevi asumist Venemaa presidenditoolile, rõhutas Ojuland Medvedevi vabadust ja turumajandust nõudvate sõnade ning võimaliku tegude lahkuminekut, mis iseloomustas ka Putini valitsusperioodi: „Putin pärandab Medvedjevile Venemaa, mille tänased põhinäitajad on ajakirja Esquire andmetel Nigeeria tasemel, seda nii Gini indeksi, korruptsioonitaseme, loodusreostuse, demokraatiat toetavate inimeste hulga, meediavabaduse, inimeste suremuse, majandusvabaduse, rahuarmastuse jm osas. Seetõttu pole imestada, et kolmanda maailma tasemele kukkunud vene ühiskonnas puudub nõudlus demokraatia järele. Vene eliidil pole mehisust pakkuda ühiskonnale teist arengumudelit, mistõttu autoritarism järjest süveneb.”

1.- 4. maini Barcelonas toimunud kongressist võtsid osa ELDR-i (euroopa liberaalsete parteide ühenduse) juhtkond, Euroopa riikide liberaalidest valitsusliikmed, Euroopa parlamendi liberaalid jt.

Lisainformatsioon: Kristiina Ojuland 505 1499
Euroopa liberaalide, demokraatide ja reformipartei asepresident

Teate edastas: Karin Kalda 525 006
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside